Zamiast goździków i rajstop tulipany z Holandii

/

Z okazji 8 marca można kupić wyjątkowe kwiaty, jakimi są tulipany, które świetną oznaką wiosny. Przygotowywane na plantacjach w wielu różnych barwach zawsze sprawdzą się doskonale. Okazuje się, że przez wiele osób są one właśnie traktowane jako symbol międzynarodowego dnia kobiet, który przypada 8 marca.

Jest to wyjątkowe święto, w którym kobiety mogą również poczuć zwiastuny wiosny, gdy mężczyźni obdarzą ich pięknymi tulipanami. Przygotowywane obecnie propozycje u naszych sprzedawców to wiele różnych odmian, spośród których można wybrać te najlepsze. Wielu mężczyzn uważa, że właśnie tulipany będą najlepszym sposobem na to, by uczcić odpowiednio ten wyjątkowy dzień. Tulipany tego dnia kupują mężczyźni w różnym wieku. Powszechnie uważa się, że te kwiaty sprawdzą się rzeczywiście doskonale i dlatego nie ma się co dziwić, że sprzedają się świetnie.

bukiety na dzień kobiet Kwiaciarze w tym dniu starają się również promować inne propozycje takie jak narcyzy, frezje czy hiacynty, które również są oznaką wiosny, ale nie będą one aż tak bardzo popularne jak tulipany, które jak się wydaje wyprzedzają konkurencję przede wszystkim z tego względu, że oferowane są w wielu różnych barwach i dlatego mogą być powszechnie traktowane jako kwiaty naprawdę wyjątkowe. W okresie PRL powszechnie stawiano na goździki, ale obecnie nie są już popularne tak jak przed laty.

Raczej 8 marca obecnie rzadko się z nimi spotkamy. Właśnie dużo częściej w naszych rękach pojawiają się tulipany. I nie chodzi jedynie o te gatunki importowane, ponieważ mamy coraz więcej takich osób, które decydują się na to, by samodzielnie również wprowadzić uprawę tulipanów. Okazuje się, że sprawdza się to doskonale i tulipany rodem z naszego kraju także sprzedają się świetnie. Dla tych, którzy oczekują wyjątkowych gatunków jednak nadal najważniejszym krajem dostaw będzie Holandia, gdzie tych ciekawych propozycji nadal jest najwięcej. Z tego kraju pojawia się również najwięcej eksportowanych do Polski kwiatów, przede wszystkim ze sprawnie działających tam giełd.