Holandia rajem kwiatowym

/

Nie dzieje się to bez powodu, że Holandia określana jest jako kraj tulipanów. Właśnie w tym kraju hoduje się najwięcej tych kwiatów, a jednocześnie można spotkać najwięcej różnorakich odmian tych kwiatów.

Bez wątpienia Holandia to prawdziwy raj dla miłośników przyrody oraz pasjonatów hodowli kwiatów przede wszystkim tych w formie ciętej. Każdego roku obchodzi się tam bardzo hucznie święto kwiatów – wtedy to na ulicach pojawiają się specjalne parady i powozy, na których masowo pokazuje się piękne kwiaty. Przede wszystkim oczywiście wszelkiego rodzaju tulipany. Jednak na tym nie kończą się atrakcje z jakimi można się tam spotkać. Wielką przyjemnością będzie również możliwość zwiedzania parku Keukenhof.

Jest to wyjątkowe miejsce, które otwarte będzie przez około 8 tygodni w roku. W tym okresie kwitną w tym miejscu zasadzone z wielką pieczołowitością kwiaty. Jest to okres, gdy w tym miejscu pojawiają się turyści z całego świata. Każdego roku wystawa kwiatów, jaka tam powstaje ma swój wyjątkowy temat i tworzone są kwiatowe dywany z różnorakimi wizerunkami. Oczywiście kwiaty, które hoduje się na terenie Holandii są miłe dla oka i pięknie pachną, można je podziwiać godzinami. Ale to nie wszystko, ponieważ dla mieszkańców tego kraju jest to również ogromny biznes, który każdego roku przynosi wielkie zyski. Na najbardziej znane odmiany mamy wyjątkowy popyt.

popyt na tulipany Tylko w samej Polsce będzie wiele doskonałych firm, które specjalizują się w importowaniu tulipanów. Jak wiadomo kwiaty bezpośrednio z Holandii to oznaka wyjątkowej jakości a także pewien prestiż i uznanie dla tej osoby, która będzie nimi dysponować. Importerzy między innymi z Polski starają się pozyskiwać kwiaty na giełdach, które w Holandii działają bardzo prężnie. Właściwie wiele z nich to istotna cześć holenderskich miast, która decyduje o ich wizerunku. W tym kraju znajdziemy również największą na świecie giełdę kwiatową, która swoim obszarem będzie zajmować około 75 boisk piłkarskich, a wiec teren jest rzeczywiście ogromny.