Giełdy kwiatowe w Holandii

/

Kwiaty oraz giełdy kwiatowe to bardzo ważna część wizerunku jaki będzie związany z Holandią. Mamy takie miejsca, gdzie każdego dnia pojawia się tysiące osób kupujących kwiaty. Można tak naprawdę powiedzieć, że w tych regionach hurt kwiatów będzie niewyobrażalnie rozwinięty.

Między innymi w Aalsmeer funkcjonuje największa na świecie giełda kwiatów, gdzie sprzedaje się każdego dnia miliony egzemplarzy. Cała giełda zajmuje tam obszar, który będzie równy aż 75 boiskom piłkarskim. Mamy tam pięć ogromnych hal, na których sprzedaje się kwiaty. Miasto położone jest w zachodniej części Holandii, znajduje się na południowy zachód od Amsterdamu i przez wiele osób określane jest jako zagłębie kwiatowe dla tulipanów, narcyzów, goździków, hiacyntów czy gerberów oraz róż.

Znajdziemy tam naprawdę ogromne hodowle, gdzie przygotowuje się kwiaty cięte, ale nie tylko. Plantatorzy w tych okolicach starają się także przygotowywać kwiaty doniczkowe oraz inne propozycje roślin. Pomiędzy sprzedającymi oraz kupującymi każdego dnia na giełdzie przechodzi ponad 14 milionów kwiatów. Roczny obrót to tam nawet ponad 1,5 miliarda Euro. Jest to doskonale przygotowane miejsce, gdzie wszystko odbywa się automatycznie, a to oczywiście zdecydowanie wpływa na automatyzację całej giełdy. Z tego miejsca rozpoczyna się import kwiatów do krajów całego świata. Druga jeśli chodzi o wielkość giełda znajduje się w Naaldwijk.

giełda kwiatowa w Holandii ​Z tego miejsca około 80% wszystkich kwiatów przeznacza się na eksport. Ostatecznie mogą one docierać z tego miejsca do kwiaciarni, hurtowni w wielu Państwach na całym świecie. Duże giełdy można także znaleźć w takich miastach jak: Rijnsburg, Bleiswisjk, Boskop, Venlo oraz Eelde. Jest to takie miejsce, gdzie znaczący jest hurt kwiatów. Giełdy, które funkcjonują w Holandii mają międzynarodowy charakter. Eksport kwiatów jest tam realizowany na cały świat, a wśród kupujących znajdować się będą ludzie ze wszystkich kontynentów. Każdy na tych giełdach może oczekiwać profesjonalnej obsługi, co będzie ich wielką zaletą.