Kolagen do picia - czy to działa?

/

kolagen na stawy

Za zasadnością stosowania kuracji z wykorzystaniem płynnego kolagenu przemawiają między innymi badania naukowe. Wynika z nich niezbicie, że jest on wchłaniany przez organizm w imponującym tempie. O znaczącym wzroście ilości kolagenów można mówić nawet po sześciu godzinach po jego spożyciu w odniesieniu do tkanek oraz po dwunastu wówczas, gdy zależy nam na jego obecności w naszej skórze. Na uwagę zasługuje i to, że już po 48 godzinach można mówić o jego optymalnym stężeniu w chrząstce stawowej.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby płynny kolagen przyjmować regularnie pozwala to bowiem na regulowanie tych jego niedoborów, za które odpowiada zarówno nasz wiek, jak i choroby, które stały się naszym udziałem. Jego właściwości mogą zresztą zaimponować nawet wymagającym użytkownikom. Kolagen w płynnej postaci dobrze radzi sobie z zewnętrznymi oznakami starzenia się organizmu, pomaga jednak również w odmładzaniu komórek. Nie bez znaczenia jest i to, że okazuje się cennym wsparciem podczas leczenia licznych chorób, w tym i tych, które wpływają niekorzystnie na nasze stawy. 

Kolagen – eliksir młodości

Choć na rynku nie brakuje suplementów diety z kolagenem w swoim składzie, wybór tego, który ma prawo wzbudzić nasze zainteresowanie, nie jest wcale prosty. Problem wiąże się przede wszystkim z ich składem, w tym bowiem dominują substancje chemiczne. 

Kolagen – dawkowanie 

Kolagen jest sprzedawany w formie sypkiej i bezsmakowej, z powodzeniem można więc dodawać go tak do wody, jak i do jogurtów.

Artykuł zewnętrzny zleceniodawcy: naturalnykolagen.edu.pl

  • 3 czerwca 2017
  • Blog